Zeynep Yıldız AKBEY

Psikiyatri Uzmanı

Hakkında

1981 yılında Artvin de doğdu. Evli ve 3 çocuk annesidir. 1999 yılında girmiş olduğu İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi' nden 2005 yılında mezun oldu. Psikiyatri Uzmanlık eğitimini 2008- 2012 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Psikiyatri Ana Bilim Dalı'nda tamamladı. Uzmanlık tezini '' Şizofreni ile Çocukluk Çağı Travmaları İlişkisi '' üzerine hazırladı. 2012-2014 yılları arasında İskenderun Devlet Hastanesi'nde psikiyatri uzmanı olarak mecburi hizmetimi tamamladı. 2014-2016 yılları arasında Keşan Devlet Hastanesi' nde çalıştı ve TRSM (Toplum Ruh Sağlığı Merkezi) kuruluşunda sorumlu hekim olarak görev aldı. 2016-2018 yılları arasında Hendek Devlet Hastanesi' nde Psikiyatri polikliniği hekimliği yanında uyku hekimi olarak Uyku Laboratuarı' nda çalıştı. 2018 yılında Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı' nda Doktor Öğretim Üyesi olarak akademik çalışma hayatına başladı. Uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. 2021 yılında üniversitedeki görevinden ayrılarak kendi muayenehanesinde çalışmaya başladı. 2012 yılında TPD Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen ''Uygulamalı Temel Hipnoz Kursu ve Olgu Örnekleriyle Psikiyatride Hipnoterapi'' ile ''Uygulamalı EMDR Kursu'' eğitiminine katıldı. 2016 yılında TUTDER tarafından düzenlenen eğitime katılarak Uyku Hekimliği Sertifikası aldı.

2011-2016 yılları arasında Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği bünyesinde Avrupa Kognitif ve Davranış Terapileri Birliği (EABCT) tarafından akredite olan 450 saatlik teorik ve uygulamalı eğitim sürecini başarıyla tamamlayarak ‘Erişkin Kognitif ve Davranış Terapisti’ ünvanını aldı. 

Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD) tarafından düzenlenen cinsel terapi eğitiminin 126 saatlik teorik eğitim sürecini tamamladı.

 

Yayınlar

Üyelikler

Diğer